کوکاکولا هدف حمله باج افزاری قرارگرفت

به نقل از سایت digiato

گروه هکری Stormous که در ماه March -2022، حمایت خود از دولت روسیه را پس از حمله به اوکراین اعلام کرد، بر اساس نظرسنجی انجام شده در کانال تلگرامش، ظاهرا کوکاکولا را به عنوان هدف خود انتخاب کرده است. آن‌ها اخیرا فاش کردند که به این شرکت تولید نوشیدنی نفود پیدا کرده و با موفقیت 161 گیگابایت اطلاعات شرکت را به دست آورده‌اند و اکنون قصد دارند آن‌ها را بفروشند.

کوکاکولا هنوز صحت حمله را تایید نکرده است

کوکاکولا هم اکنون بررسی‌های خود را آغاز کرده و به مجریان قانون درباره حمله سایبری اطلاع‌رسانی کرده است و در تلاش است تا صحت ادعا این گروه هک روسی را تعیین کند. درباره اطلاعات سرقت شده، گفته می‌شود که شامل داده‌های مالی، رمز عبور و حساب‌های تجاری می‌شوند.

کوکاکولا یکی از چندین شرکت مهم غربی محسوب می‌شود که پس از حمله به اوکراین، فعالیت‌های خود را در روسیه به حالت تعلیق درآورده‌اند.

طبق دیگر اطلاعاتی که در کانال تلگرام این گروه هکر قرار دارد، به نظر می‌رسد آن‌ها سازمان‌های دیگری را از حوزه‌هایی مانند آموزشی، مالی و بخش‌های دولتی نیز مورد هدف خود قرار داده‌اند و از طریق کانال تلگرام و وب‌سایت خود حملاتشان را به صورت عمومی اعلام می‌کنند.

Stormous ادعا می‌کند که تاکنون با حملات خود، اطلاعات و اسناد هویتی، کد منبع و اطلاعات دیگری از قربانیان را به سرقت برده. نکته مهم دیگر اینکه آن‌ها با استفاده از باج‌افزارها کار خود را انجام می‌دهند.

با این حال، ادعاهای این گروه در ماه‌های گذشته توسط شرکت‌های امنیت سایبری ZeroFox و SOCRadar مورد بررسی قرار گرفته است و هیچ یک از آن‌ها را تایید نکرده‌اند. علاوه بر این، آن‌ها اعلام کردند که قربانیان ادعا شده توسط Stormous، سازمان‌هایی هستند که قبلا توسط سایر عوامل مورد حمله قرار گرفته‌اند.

اخبار

cocacolaRUSSASOCRADARSOPHOSstormousUkrainZEROFOXاخبار سایبریاخبار هکریباج افزارباج خواهیبیتکوینجنگ اکراینجنگ سایبری اکراینجنگ سایبری روسیهحملات هکریحمله به اکراینحمله روسیه به اکراینحمله سایبریحمله سایبری به کوکاکولاحمله هکر هادرخواست رمز ارزدرز اطلاعاتسرقت اطلاعاتفروش اطلاعات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!