ISO 27001 یک استاندارد بین‌المللی برای مدیریت امنیت اطلاعات است. این استاندارد توسط سازمان بین‌المللی استانداردها (ISO) تعیین و انتشار می‌یابد.

اهمیت ISO 27001 در این است که با ارائه یک چارچوب مدیریتی جامع، سازمان‌ها قادر خواهند بود امنیت اطلاعات خود را بهبود دهند و در مقابل تهدیدات امنیتی موجود در محیط کسب و کار خود مقاومت نشان دهند. برخی از کاربردهای ISO 27001 شامل:

 

    1. مدیریت ریسک: استاندارد ISO 27001 به سازمان‌ها کمک می‌کند تا ریسک‌های امنیتی را شناسایی کرده و فرآیندهای مدیریت ریسک را برای کاهش و کنترل آن‌هااجرا کنند.
    2. حفاظت از اطلاعات: با توجه به اهمیت اطلاعات برای سازمان‌ها، استاندارد ISO 27001 روش‌های مختلفی را برای حفاظت از این اطلاعات، از جمله محدود کردن دسترسی و اجرای کنترل‌های فنی و فیزیکی، ارائه می‌دهد.
    3. رفع توافقات قانونی و قراردادی: در برخی صنایع و برای برخی سازمان‌ها، اخذ گواهینامه ISO 27001 می‌تواند شرط لازم برای ورود به بازار یا رفع توافقات قانونی یا قراردادی باشد.

هدف اصلی اجرای ISO 27001، ایجاد یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات جامع در سازمان است. این استاندارد بر اساس یک چرخه به نام PDCA (Plan-Do-Check-Act) عمل می‌کند که شامل برنامه‌ریزی، اجرا، بررسی و بهبود مستمر است. بنابراین، سازمان‌هایی که این استاندارد را اجرا می‌کنند باید فرآیندهای مدیریتی خود را برای ارتقاء و بهبود مستمر امنیت اطلاعات بهبود دهند.

سرممیزی ISO 27001 می‌تواند توسط افرادی که دارای تخصص و دانش لازم در زمینه مدیریت امنیت اطلاعات هستند، انجام شود. این افراد باید معیارهای مشخصی را برآورده کنند و ممیزی از سازمان‌ها برای اطمینان حاصل کردن از اجرای صحیح استانداردهای مبتنی بر این ایـــــزو انجام دهند.

 

گروه نتورک و سرور آسیا (NetSrv) با همکاری یک شرکت معتبر سوئیسی اقدام به برگزاری دوره آموزشی ISO27001:2022 می نماید.

موضوع دوره آموزشی: امنیت اطلاعات، امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی بر اساس استانداردهای ISO/IEC 27001:2022 – سیستم‌های مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) – دوره آموزشی پرورش سر ممیزی و ممیز ایــــــزو27001

مخاطبین ISO 27001:
شرکت‌های فناوری اطلاعات: شما اغلب با داده‌های محرمانه از مشتریان یا شرکاء تجاری سر و کار دارید و اهمیت دارد که توانایی حفاظت از اطلاعات آن‌ها را اثبات کنید. پیاده‌سازی استاندارد ISO 27001 می‌تواند به شما کمک کند تا اعتماد و مزیت رقابتی در بازار کسب کنید، همچنین با الزامات قراردادی یا قانونی هماهنگ شوید.
صنعت مالی: شما با ریسک‌های بالایی از حملات سایبری، تقلب و نفوذ داده روبه‌رو هستید. شما باید با قوانین و مقررات مختلفی که امنیت اطلاعات را الزام می‌کنند، هماهنگ شوید. استاندارد ISO27001 می‌تواند به شما کمک کند تا ریسک‌های خود را مدیریت کنید، اطمینان از صحت داده، محرمانگی و دسترسی را به اطلاعاتتان حفظ کنید و هزینه‌ها را کاهش دهید.
شرکت‌های مخابراتی و تلکام: شما مقدار زیادی از داده‌های شخصی و حساس مشتریان و تامین‌کنندگان خود را دارید. شما بر روی شبکه‌ها و سیستم‌های پیچیده که به اختلالات و حملات حساس هستند، وابسته هستید. استاندارد ISO27001 می‌تواند به شما کمک کند تا اطلاعات خود را محافظت کنید، اطمینان از پیوستگی و برقراری خدمات خود را حفظ کنید و انتظارات مشتریان را برآورده سازید.
نهادهاو ارگانهای دولتی: شما وظیفه حفاظت از اطلاعات شهروندان، کارکنان و سایر سازمان ها و سامانه های حساس دولتی را برعهده دارید. شما با تهدیداتی از سوی هکرها، تروریست‌ها و دشمنان خارجی روبه‌رو هستید. استاندارد ISO 27001 می‌تواند به شما کمک کند تا پوزیشن امنیتی خود را تقویت کنید، اعتبار خود را اثبات کنید و اعتماد عمومی را بهبود بخشید.
هر سازمان دیگری با داده‌های حساس: استاندارد ISO 27001 به هیچ صنعت یا حوزه خاصی محدود نیست. هر سازمانی که اطلاعات ارزشمندی دارد که باید حفاظت شود، می‌تواند از پیاده‌سازی این استاندارد بهره‌مند شود.

 

اهداف یادگیری

پس از اتمام این دوره، شما قادر خواهید بود:
▪ هدف و مزایای تجاری یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، استانداردهای سیستم‌های مدیریت امنیت اطلاعات، بازرسی سیستم مدیریت و گواهی‌نامه‌دهی از طرف شخص سوم را توضیح دهید.
▪ نقش یک بازرس را برای برنامه‌ریزی، بازرسی و ممیزی، گزارش‌دهی و پیگیری یک بازرسی ISMS طبق استانداردهای ISO 19011 و ISO/IEC 17021 توضیح دهید.
▪ برنامه‌ریزی، ممیزی، گزارش‌دهی و پیگیری یک بازرسی از یک ISMS برای تأیید یا عدم تأیید با استانداردهای ISO/IEC 27001 ( ISO/IEC 27002) طبق استانداردهای ISO 19011 و ISO/IEC 17021 توضیح دهید.
برای اتمام موفقیت‌آمیز دوره، شما باید عملکرد قابل قبولی را در هر یک از این حوزه‌ها اثبات کنید.

مخاطبین این دوره:
▪ بازرسان، مشاوران، مدیران و کارمندانی طراحی شده است که در پیاده‌سازی استاندارد ISO/IEC 27001:2022 در سازمان‌ها مشغول هستند.

این دوره در 5 روز به صورت حضوری، آموزش داده می شود. پیش نیاز این دوره آشنایی نسبی با زبان انگلیسی می باشد.

گواهی دوره:
پس از اتمام این دوره، شرکت‌کنندگان با یک “گواهی حضور” ارائه خواهند شد و شما می توانید با درخواست کتبی در لیست برنامه ممیزی این سازمان قرار بگیرید.

جهت مشاوره و آشنایی با این دوره آموزشی یا درخواست ممیزیISO 27001 می توانید با تکمیل فرم ذیل یا ارتباط با شماره های 02122770913 و 09195109114 اقدام فرمایید.