مایکروسافت” روسیه صدها حمله سایبری به اوکراین انجام داده است “


شرکت مایکروسافت آمریکا مدعی شد که روسیه در طول جنگ ، صدها عملیات سایبری از جمله حملات مخرب را علیه اوکراین انجام داده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا

به گزارش ایرنا از وب سایت آکسیوس، شرکت مایکروسافت که با مقامات امنیت سایبری اوکراین برای دفاع در برابر چنین حملات سایبری همکاری می کند اعلام کرد: عملیات بی امان روسیه به دنبال تحقیر دولت و ارتش اوکراین و تضعیف اعتماد عمومی به این کشور بوده است.

براساس گزارش شرکت مایکروسافت، 6 بازیگر جداگانه روسیه حداقل 237 عملیات علیه اوکراین انجام داده اند که نزدیک به 40 مورد از این عملیات حملات مخربی بودند که هدف آنها از بین بردن دائمی پرونده ها در صدها سیستم در ده ها سازمان در اوکراین بوده است.

به ادعای مایکروسافت، 40 درصد از حملات مخرب روسیه به سمت زیرساخت های حیاتی اوکراین هدایت شده است که می تواند اثرات درجه دوم منفی بر دولت، ارتش، اقتصاد و مردم داشته باشد.

مایکروسافت: روسیه صدها حمله سایبری علیه اوکراین انجام داده است

گزارش مایکروسافت علیه حملات سایبری روسیه در حالی منتشر می شود که وزارت امور آمریکا برای افشای اطلاعات 6 افسر اطلاعاتی ارتش روسیه که متهم به حملات سایبری علیه زیرساخت‌های حیاتی آمریکا هستند، 10 میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که 6 افسر در اداره اطلاعات روسیه در یک حمله سایبری جهانی در سال 2017 که رایانه‌های چندین نهاد خصوصی آمریکایی از جمله سیستم‌های یک بیمارستان را هدف قرار داد، دست داشتند.

حمله سایبری سال 2017 موسوم به “نات پتیا” (NOTPETYA) بخش‌هایی از زیرساخت‌های اوکراین را فلج کرد و به رایانه‌های کشورهای سراسر جهان از جمله فرانسه، آلمان، ایتالیا و آمریکا آسیب رساند و به این کشورها میلیاردها دلار خسارت زد.

روسیه هرگونه دخالت در این حادثه را رد کرده است.

اخبار

Cyber SecurityHackermicrosoftUkrain VS Russaحمله به اکراینحمله سایبریحمله سایبری روسیه به اکراینسایبر سکیوریتیماکروسافتهکهکرها

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!