شرکت اسنپ هک شد و اطلاعات 20 میلیون کاربر و 880 میلون تامین کننده برای فروش در اینترنت قرار داده شد.


شرکت اسنپ‌فود روز یکشنبه مورخ 09 دیماه 1402 هم زمان با آخرین روز سال 2023 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه هکری بنام IRLEAKKS به اطلاعات این شرکت دسترسی پیدا کرده و پیش از مذاکره با اسنپ‌فود اقدام به فروش اطلاعات مشتریان و سفارش‌های این شرکت کرده ولی با این حال، مسئولان شرکت اسنپ‌فود(snappfood) حداکثر کوشش خود را برای جلوگیری از انتشار اطلاعات کاربران خود از طریق مذاکره با این گروه هکری، خواهند کرد.

 

گروه هکری IRLeaks تابستان گذشته اطلاعات کاربران شرکت تپسی را هک و با مدیران تبسی وارد مذاکره شده بود که طبق گفته این گروه خاطره خوبی از این مذاکره ندارند.

گروه هکری IRLeaks در کانال تلگرامی خود مدعی شده اندکه به نام کاربری، رمزعبور، ایمیل، نام و نام خانوادگی، شماره موبایل، تاریخ تولد و غیره است و نیز اطلاعات بیش از ۵۱ میلیون آدرس کاربران شامل موقعیت GPS، آدرس کامل، شماره تلفن و غیره و همچنین اطلاعات بیش از ۱۸۰ میلیون گوشی هوشمند و تبلت مورد استفاده کاربران شامل: نوع و مدل، پلتفرم، توکن دسترسی پیدا کرده اند.

 

این گروه هکری کل اطلاعات شرکت اسنپ فود را به مبلغ 30.000 دلار به فروش گذاشته اند.

اسنپ فود در بیانیه خود به کاربرانش اطمینان داد که «کلیه‌ اطلاعات پرداخت بانکی کاربران، اعم از اطلاعات مربوط به کد امنیتی کارت (CCV)، رمز عبور و تاریخ انقضا، در امنیت کامل قرار دارد و این اطلاعات مطابق مقررات بانک مرکزی در هیچ یک از پلتفرم‌ها ذخیره نمی‌شود.»

شرکت اسنپ فود به پلیس فتا اطلاع داده و هم اکنون تیم های تخصصی پلیس فتا در این شرکت مستقر و درحال بررسی نوع حمله و میزان خسارت وارده هستند.

معاون اجتماعی پلیس فتا هم ظهر یکشنبه اعلام کرد که تیم فنی پلیس سایبری ایران در شرکت اسنپ‌فود مستقر شده و در حال انجام بررسی‌های فنی و تخصصی است.

 

 

 

حال باید نششت و منتظر نتیجه مذاکره تیم اسنپ با این گروه هکری ماند. کادوی کریسمس این گروه هکری برای تیم امنیت اسنپ بسیار سنگین تمام شد.
در زیر سایر لینک های مرتبط با این موضوع را قرار خواهیم داد.

– هک اسنپ‌فود چقدر خطرناک است؟
– ورود تخصصی پلیس فتا به پرونده هک اسنپ فود!
– بیانیه اولیه اسنپ‌فود در رابطه با هک بخشی از اطلاعات کاربران.

اخبار

snapp

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!