گوگل قصد دارد حساب‌های غیرفعال را پاک کند


گوگل، شرکتی با میلیاردها کاربر در سراسر جهان، قصد دارد به زودی ایمیل هایی که دو سال از زمان فعالیت آن‌ها می‌گذرد، کاملاً پاک‌سازی کند. این اقدام بخشی از تلاش گوگل برای حفظ امنیت کاربران است.

 

به‌گزارش تک‌کرانچ , سایت زومیت، گوگل ممکن است از دسامبر ۲۰۲۳ (آذر و دی ۱۴۰۲) به‌بعد، حساب‌هایی را حذف کند که در مدت‌زمان یادشده از هیچ‌یک از سرویس‌های این شرکت استفاده نکرده‌اند. با حذف حساب کاربری، تمامی محتواهایی که کاربر در ورکسپیس و یوتیوب و فوتوز ذخیره کرده است، نیز حذف می‌شود.

گوگل چند ماه مانده به حذف حساب‌های کاربری،‌ چندین نوتیفیکیشن برای آن‌ها ارسال می‌کند. فرایند پاک‌سازی با حساب‌هایی شروع می‌شود که پس از ساخته‌شدن هرگز استفاده نشده‌اند. سیاست جدید گوگل حساب‌های تجاری و حساب‌هایی که مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها استفاده می‌کنند، تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد.

گوگل معیارهای سخت‌گیرانه‌ای برای حذف حساب‌های کاربری ندارد. فعالیت‌هایی نظیر مطالعه یا ارسال ایمیل، استفاده از گوگل درایو، تماشای ویدئو در یوتیوب، دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی، ورود به اپلیکیشن‌های متفرقه ازطریق حساب گوگل یا استفاده از موتور جست‌و‌جو، برای حذف‌نشدن حساب کاربری کافی است.

گوگل هشدار داده که احتمال اینکه حساب‌های رهاشده به سیستم احراز هویت دوعاملی مجهز باشند، ۱۰ برابر کمتر از حساب‌های عادی است. بدین‌ترتیب، این حساب‌ها اغلب مواقع آسیب‌پذیرند و پس از هک حساب، ممکن است هکر سراغ سرقت هویت یا ارسال ایمیل اسپم برود.

گوگل نگفته است که پس از حذف حساب‌ها، چه سرنوشتی در انتظار نام‌های کاربری است. شرکت گوگل، تنها شرکتی نیست که چنین اقدامی انجام می‌دهد؛ چراکه توییتر نیز چند هفته پیش گفت که حساب‌های غیرفعال را پاک‌سازی می‌کن.

 

اخبار

emailایمیلگوگل

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!