نحوه ریست / ریکاوری رمز عبور فایروال فورتی گیت (FortiGate)

در این آموزش قصد داریم نحوه reset کردن password فایروال Fortigate را به شما آموزش دهیم. حال نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کرده ایم، اکنون می بایست چه کاری انجام دهیم؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: fortigate-60e-fortiwifi-firewall-series-500x500.png مشاهده: 0 حجم: 91.6 کیلو بایت


همچنین توصیه میشود مطالعه کنید :

نحوه باز کردن یا مسدود کردن دسترسی یک سیستم در فایروال FortiGate


این روش در اغلب دستگاههای فورتی گیت یکسان است !!

1) کابل کنسول را به فورتی گیت متصل نمایید.

2) دستگاه FortiGate را خاموش نمایید (بصورت فیزیکی (hard Reboot) نه به صورت (soft boot) CLI)، اگر دکمه پاور ندارد کابل را قطع کرده و بعد از 10 ثانیه مجددا متصل نمایید، اتصال پاور بدون ایجاد وقفه سبب آسیب رسیدن به مموری دستگاه خواهد شد.

3) صبر کنید تا مرحله لاگین و نام فایروال مشخص گردد. ترمینال چیزی شبیه به نوشته های زیر را نشان می دهد :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: cli fortigate.jpg مشاهده: 0 حجم: 82.8 کیلو بایت

4) برای Username عبارت maintainer را وارد کرده و برای پسورد نیز عبارت bcpb + Serial Number را وارد کنید. به عنوان مثال اگر Serial Number دستگاه FGT60C3G10016018 باشد باید عبارت bcpbFGT60C3G10016018 را به عنوان پسورد وارد کنید.

نکته : برای وارد کردن نام کاربری و پسورد حداکثر مدت زمان مجاز حدود 14 ثانیه و یا کمتر می باشد. پس بهتر است جهت تسریع در وارد کردن نام کاربری و پسورد، مقادیر فوق را از قبل در یک فایل Notepad آماده داشته باشید. توجه شود به دلیل این که هیچ شاخص و مقیاسی برای زمان فوق وجود ندارد، اگر تاخیری در وارد کردن اطلاعات فوق پیش آمد و زمان شما به اتمام رسید شما باید این مرحله را مجددا انجام دهید.

5) در ادامه به دستگاه Fortigate متصل می شوید. شما می توانید از دستورات زیر جهت اختصاص پسورد جدید به دستگاه مربوطه استفاده کنید.

توجه داشته باشید که دستورات با توجه به فعال یا غیر فعال بودن VDOM متفاوت است. برای آشنایی با VDOM به آموزش راه اندازی VDOM که در جلسات بعدی آموزش خواهیم داد مراجعه کنید.

  • اگر VDOM را فعال نکرده اید از دستورات زیر استفاده کنید :
کد PHP:

config system admin
edit admin
set password  Your Password
end 

  • اگر VDOM را فعال کرده اید از دستورات زیر استفاده کنید :
کد PHP:

config global
config system admin
edit admin
set password   Your Password
end 


ویژگی Maintainer به صورت پیش فرض بر روی دستگاه Fortigate فعال می باشد. می توانید از دستورات زیر جهت غیر فعال یا فعال کردن ویژگی Maintainer استفاده کنید.

  • برای غیر فعال کردن ویژگی فوق :
کد PHP:

config system global
set admin-maintainer disable
end 

  • برای فعال کردن ویژگی فوق :
کد PHP:

config system global
set admin-maintainer enable
end 

امیدوارم از آموزش فوق لذت برده باشید. اگر شما روش های دیگری برای ریکاوری password یوزر فایروال فورتی گیت دارید آنرا در همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

منبع linux-zone.org

FortiGate

FortigateFortigate60D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *