مودم جدید سامسونگ قابلیت اتصال به ماهواره را دارد


شرکت سامسونگ مودم 5G خود را با قابلیت اتصال به ماهواره را معرفی کرد .Samsung Electronics از فناوری و استاندارد مودم 5G NTN را برای تقویت ارتباطات تلفن هوشمند و ماهواره ای استفاده می کند.

 

مودم های  non-terrestrial networks (NTN) تجهیزاتی هستند که توسط شرکت سامسونگ سامسونگ تولید به جهت ایجاد ارتباط بین گوشی‌های تولید شده این شرکت و ماهواره طراحی شده است. اینن امکان محتمل هست که این مودم ها بتوانند سایر تجهیزاتی که امکان اتصال به WiFi را دارند به شبکه غیر زمینی با تکنولوژی 5G متصل نمایند.

 

اپل در گوشی‌های سری آیفون ۱۴ از فناوری ارتباط ماهواره‌ای رونمایی کرد و توانست در این زمینه یک قدم از رقبای خود از جمله SAMSUNG جلوتر برود. حالا شرکت کره‌ای سامسونگ هم به دنبال مقابله با apple از این فناوری در گوشی‌های هوشمند Galaxy خود است. بر طبق این گزارش، سامسونگ از مودم 5G سری NTN برای ایجاد ارتباط مستقیم بین گوشی هوشمند و ماهواره‌های فعال رونمایی کرده است تا به مبارزه در این بازار بزرگ بازگردد.

 

سامسونگ مودم NTN برای ارتباط ماهواره‌ای گوشی های هوشمند گلکسی رونمایی کرد
Terrestrial Network

مودم جدید Samsung 5G NTN که وظیفه ایجاد ارتباط مستقیم با ماهواره برعهده دارد، قرار است در پردازنده‌های سری اگزینوس مورد استفاده قرار گیرد.

در بخش‌هایی از بیانیه منتشر شده توسط مین گو کیم (Min Goo Kim)، مدیر اجرایی بخش پردازنده‌های ارتباطی SAMSUNG آمده است که:

 

این نقطه عطف جدید بر اساس فناوری‌های ارتباطی بی‌سیم سامسونگ بنا شده است، فناوری‌هایی مانند اولین مودم تجاری 4G LTE در سال ۲۰۰۹ و اولین مودم 5G در سال ۲۰۱۸. سامسونگ قصد دارد در زمینه اکوسیستم‌های ارتباط ترکیبی زمینی NTN در سراسر جهان و آماده‌سازی گوشی‌های هوشمند برای ورود به دنیای 6G به یک پیشگام تبدیل شود.

 

 

ارتباط ماهواره‌ای گوشی‌های گلکسی برای رقابت با اپل

 

سیستم NTN که با معرفی گوشی‌های آیفون ۱۴ شاهد کاربردهای مختلف آن بودیم (به عنوان مثال قابلیت تماس اضطراری یا Emergency SOS آیفون)، در مناطقی که آنتن دهی بسیار پایین است و یا امکان اتصال به شبکه‌های ارتباطی زمینی وجود ندارد، می‌تواند بسیار کاربردی و حتی ضروری باشد.

 

در بخش‌های دیگری از بیانیه مدیران شرکت سامسونگ آمده است که:

 

 

NTN یک فناوری ارتباطی جدید است که از ماهواره‌ها و سایر وسایل ارتباطی غیرزمینی برای برقراری ارتباط در مناطقی که امکان دسترسی به سیستم‌های ارتباطی وجود ندارد از جمله کوه‌ها، بیابان‌ها یا وسط اقیانوس‌ها، استفاده می‌کند. این سیستم همچنین در تضمین عملکرد گوشی در مناطقی که دچار حادثه شده‌اند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به پیشرفت وسایل نقلیه هوایی شهری (UAM) مانند هواپیماهای بدون سرنشین و ماشین‌های پرنده خودران کمک می‌کند.

 

سامسونگ مودم NTN برای ارتباط ماهواره‌ای گوشی های هوشمند گلکسی رونمایی کرد
SAMSUNG 5G Modem NTN

 

بر اساس گزارش‌های موجود، فناوری ارتباطی NTN شرکت کره‌ای سامسونگ اکنون در مودم‌های Exynos 5300 مورد استفاده قرار گرفته و می‌تواند ارتباط ماهواره‌ای را امکان‌پذیر کند.

 

 

شرکت معتبر SAMSUNG اعلام کرده است که در MODEMهای نسل بعدی سری اگزینوس از ارتباطات دوطرفه پشتیبانی خواهد کرد. مشابه این فناوری پیش تر نیز توسط شرکت کوالکام (qualcomm)و توسط راهکاری به نام Snapdragon Satellite رونمایی شده است.

 

در حال حاضر اعلام نشده که کدام گوشی‌های تولید شده توسط سامسونگ(SAMSUNG) قرار است از این فناوری استفاده کرده و قابلیت ارتباط ماهواره‌ای به همراه داشته باشند.

 

حال باید منتظر ماند و دید که شرکتهای رقیب این دو غول تلفن همراه جهان یعنی ZTEHuaweiNOKIALenovoMicrosoftASUS و NothingPhone برای خارج نشدن از این رقابت چه تجهیزاتی را معرفی خواهند کرد.


 

 

ارائه دهنده خدمات نوین به سازمانها و شرکتها در حوزه ICT کشور می باشد. جهت دریافت مشاوره و لیست خدمات با ما تماس بگیرید.
02122770913 و 09195109114

 

 

 

 

 

اخبار

5GInternetModemNTNsamsungاینترنت ماهواره ای

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!